Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Wyzyskowi Środowiska Naturalnego!

Odpowiedzialność społeczna i minimalizacja negatywnego wpływu na środowisko to niezwykle ważne czynniki. Bierze je pod uwagę w decyzjach zakupowych coraz większa liczba konsumentów i klientów. W ofercie TheOneGroup znajduje się wiele produktów wykonanych z bawełny organicznej i poliestru r-PET, czyli z poliestru pochodzącego z recyklingu. 

Bawełna organiczna jest EKO

Dlaczego bawełna organiczna jest tak istotna dla środowiska naturalnego? Jej uprawa odbywa się bez użycia środków chemicznych czy sztucznych nawozów. Ponadto, wiąże się ze zmniejszeniem emisji CO2 o 45% oraz zużycia wody aż o 87%.  

TheOneGroup.pl oferuje odzież reklamową marki SOL’S, a wśród nich bluzy o składzie 80% bawełna organiczna i 20% poliester rPET. Szczególnie warto zwrócić uwagę na takie pozycje jak SOL’S Stellar, SOL’S Space czy SOL’S Comet.

Postaw na rPET!

Z kolei materiał r-PET powstaje z powtórnego przetworzenia plastikowych butelek po napojach. Pozwala to nie tylko na ograniczenie ilości odpadów, ale także może oznaczać obniżenie emisji CO2 o 75% w porównaniu do produkcji tradycyjnego poliestru.  Recycling’owany poliester rPET wykorzystujemy do produkcji naszych flagowych chust wielofunkcyjnych. Jeśli jesteś zainteresowany tą pozycją zapytaj naszych przedstawicieli o chustę  LOOP rPET.

Posiadamy certyfikaty, które potwierdzają, że produkujemy artykuły reklamowe zgodnie z ich wymogami i normami. Dotyczą one m.in. zużycia wody, energii, stosowania ekologicznych farb do druku sublimacyjnego.  Mowa tu o takich certyfikatach jak ecovadis czy amfori.